Országos hír az Ifjú Polgárőreink lelkesedése

Váratlan hírnév

Az Országos Polgárőr Szövetség havonta megjelenő folyóirata közölt az októberi számában egy cikket arról, hogy milyen nagy sikert aratott a Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskolában az "Ifjú Polgárőr" program. Örömmel másoljuk ide a magazin aktuális oldalát. A magazint teljes terjedelmében itt olvashatjuk.

a kép teljes méretben

Az első szolgálat

Első alkalommal voltak ifjú polgárőreink szolgálaton december 3-án, csütörtökön. A délutáni órákban polgárőri és rendőri kíséret mellett tanulóink kerékpáros közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartottak az iskolánkkal szemközti oldalon lévő kerékpárúton. Előzetes feladatként azzal bíztuk meg az ifjú polgárőröket, hogy a kerékpáros közlekedésben használatos kötelező és ajánlott felszerelésnek nézzenek utána, jegyzeteljék ki, tanulják meg! Így hasznos tudással állhattak szolgálatba. A szolgálatot kellő komolysággal, lelkes izgalommal látták el. A felnőttek elégedettek voltak. A megállított és ellenőrzött kerékpárosok pedig apró ajándékokat kaptak, melyek közlekedésük biztonságát szolgálják majd a jövőben. - "A kerékpárút a művháztól az iskoláig úgy világított, akár a karácsonyfa! :-)"

Fotók az első szolgálatról