Hőseinkre emlékeztünk

Nemzeti gyásznapunkon, október 6-án, hétfőn az aradi vértanúkra emlékeztünk. Hősök voltak, egy nemzet hősei. Egy olyan nemzet fiai, mely sokszínűségével, soknyelvűségével a mai napig példát ad az új évezred Európájának. Több, mint 150 év pergett azóta, két világégés, sok-sok rendszerváltás, és még mindig vagyunk, és van mit tanulnunk hőseinktől. Iskolánk tanulói műsorral emlékeztek a 13 hallhatatlanra. A megemlékezést követően ismét fákat ültettünk iskolánk udvarán, melyekre megtanulunk vigyázni, akárcsak emlékeinkre, magyarságunkra.

A faültetés során segítségünkre volt a helyi polgárőrség néhány aktivistája. A facsemetéket a "Hajdúháti Hétmérföldes értékteremtő és értékmegőrző projekt" keretében kaptuk.

Képek a megemlékezésről és a faültetésről