Olvasom, értem - szövegértési verseny

Megyei szövegértési verseny

2017. november 17-én iskolánk tíz tanulója vett részt a Megyei szövegértési versenyen, a püspökladányi Kálvin Téri Általános Iskolában

A versenyzők az „Ősök és hősök” program alapján összeállított feladatlapokat kapták, hazánk történelmének kiemelkedő alakjairól olvastak különböző műfajú szövegeket és oldottak meg feladatokat. Évfolyamonként 30 tanuló versenyzett, az első tíz helyezettet jutalmazták. Amíg az eredményekre várakoztunk, az iskola tornatermében kiállított tárgyakat tekintettük meg, de lehetett agyagozni, karkötőt készíteni, a jurtát kipróbálni és viseletes ruhákat is próbálhattunk. A jó hangulatról tanúskodnak a képek is.

Eredményeink

• 2. évfolyam: Tóth Zsombor 4. helyezés - felkészítő pedagógus: Kunkli Lászlóné
  • 4. évfolyam: Fülöp Eszter 5. helyezés - felkészítő pedagógus: Tóth Sándorné
  • 5. évfolyam: Dobi Ábel 6. helyezés - felkészítő pedagógus: Juhászné Preznánszky Zsuzsa

A megyei versenyen részt vettek és méltó módon helyt álltak

• Czibere Liliána Lara 2.a
  • Dobi Zsófia 3.a
  • Takács Petra 3.a
  • Györfi Kincső 4.a
  • Erdős Nóra 5.a
  • Molnár Lívia 6.a
  • Prém Ferenc 6.a

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Büszkék vagyunk rátok, iskolánk hírnevét öregbítettétek!

Tóth Sándorné