„Hol volt, hol nem volt…”

Iskolánkban szép hagyománya van a mesemondásnak. Évről évre, több alsó tagozatos diákunk tanul hagyományos vagy mai mesét, de népszerű a gyerekek körében a verses mese is. Nem egyszerű dolog mesét tanulni, sok-sok szorgalom kell hozzá! A gyakorlásban sokat segítenek a szülők és a tanítók, de az előadás során dől el minden. Aki a kelleténél izgulósabb, könnyen téveszthet.

November 22-én az iskolai könyvtárban gyűltek össze a mesemondó gyerekek. A versenyt az alsós énekkarosok előadása nyitotta, József Attila megzenésített versét, az Altatót énekelték, Szabó Tünde tanárnő vezetésével és Kiss Ferenc tanár gitárkíséretével.

21 mesét hallgattunk meg tanítványaink előadásában, s közülük a három tagú zsűri választotta ki a legjobbakat. A zsűri tagjai: Németi Sándorné Babika néni könyvtáros, Györfi Péterné Julika néni nyugdíjas pedagógus és Guti Szilvia gyógypedagógus voltak

Eredmények

1-2. osztály

 • 1. Deák Lilla 1.a osztály, felkészítő pedagógus: Juhászné Beke Andrea
 • 2. Szabó Dávid 2.a osztály, felkészítő pedagógus: Kunkli Lászlóné
 • 3. Jónás Kitti Panka 2.a osztály, felkészítő pedagógus: Kunkli Lászlóné
 • Különdíjas: Kapusi Csenge 1.a osztály, felkészítő pedagógus: Juhászné Beke Andrea

3-4. osztály

 • 1. Dobi Kinga 4.b osztály, felkészítő pedagógus: Fülöp Roland
 • 2. Fehér Alexandra 4.a osztály, felkészítő pedagógus: Tóth Sándorné
 • 3. Györfi Kincső 4.a osztály, felkészítő pedagógus: Tóth Sándorné
 • Különdíjas: Hajzer Nóra 4.b osztály, felkészítő pedagógus: Fülöp Roland

Gratulálunk!

A két első helyezett tanuló, november 30-án a Bárdos Lajos Általános Iskolában tankerületi mesemondó versenyen képviseli iskolánkat. Kívánunk nekik jó szereplést!

A beszámolóm a résztvevők teljes névsorával teljes. Dicséret illeti a következő tanulókat is!

 • Óvoda: Juhász Nórika
 • 1.a osztály: Harangi Luca, Kovács Antónia
 • 2.a osztály: Czibere Liliana Lara,
 • 2.b osztály: Molnár Viktória, Péter Zoltán, Virágos Lotti
 • 3.a osztály: Arany Nóra, Takács Petra, Fekete Molli
 • 4.a osztály: Lontsák Gábor
 • 4.b osztály: Nyikos Mátyás, Juhász Imre

A gyerekeket, szüleik és hozzátartozóik is elkísérték és megnézték, így igazán családias,oldott légkörben zajlott a verseny. Guti Szilvia, a zsűri tagja így összegezte a délutánt: „Nemcsak a győzteseknek, hanem minden részvevőnek gratulálunk. A győzelemtől fontosabb, hogy mai is tanultunk, fejlődtünk mindannyian. No és együtt voltunk.”

Tóth Sándorné

Alsós munkaközösség-vezető