Német nyelvi sikerek a tankerületi versenyen

Néhány év kihagyás után ez az első tanév iskolánkban, hogy újra minden évfolyamon van német nyelvoktatás. A nyelvi versenyeket általában 7-8. évfolyamon hirdetik meg. Így ebben a tanévben már részt tudtak venni tanulóink a 7. és 8. osztályokból a Berettyóújfalui Tankerület által rendezett német egyéni tesztversenyen.

A versenyt november 15-én rendezték meg, ahol mindkét évfolyamból 3-3 diák képviselte iskolánkat. A versenyen egy igen nehéz feladatlapot kellett kitölteni a tanulóknak, amiben nyelvtani, szövegértési, országismereti kérdések szerepeltek.

A 7. évfolyamosok közül 11 tanulóból Szilágyi Hajnalka 1. helyezést ért el igen magas pontszámmal. Veress Hunor épp lecsúszva a dobogóról 4. helyezést, Kristóf Emese 5. helyezést értek el.

A 8. évfolyamon 21 tanuló közül Dobi Beatrix 4. helyezett, Végh Zsófia 5. helyezett, Fehér Attila 6. helyezett lett.

Mindannyiuknak szívből gratulálunk!

Fülöpné Kiss Katalin, felkészítő tanár