Ki tud többet az Európai Unióról?

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének Hajdú-Bihar Megyei Tájékoztató központja megyei versenyt hirdetett még márciusban általános iskolások számára. A vetélkedőre négyfős csapatok jelentkezését várták. Iskolánk két csapattal indult. Mindkét csapat bejutott előbb a 2. fordulóba, majd a megyei döntőbe (május 25.), és ott dobogós helyen végzett.

Az 5. és 6. osztályos csapat tagjai: Dobi Ábel 5.a, Kobialka Orsolya 5.a, Molnár Lívia 5.a, és Szatmári Fanni 6.a osztályos tanulók. Különösen nagy sikert arattak a döntőn a németül előadott jelenetükkel a Sachertortáról. A 3. helyezést sikerült elérniük.

A 7. és 8. osztályos csapat tagjai: Nagy Bence 7.a, Veress Hunor 7.a, Dobi Beatrix 8. b és Kecskés Nra 8. b osztályos tanulók. Készültünk az Unió előnyeiből, előadtunk egy képzeletbeli jelenetet a 20 évvel későbbi európai életről. A 2. helyezést érték el a döntőn.
Mindkét csapatnak gratulálunk!

Felkészítő tanáruk: Tomasovszki Ilona

Tomasovszki Ilona