Veres Péter Irodalmi vetélkedő

Immár 15. alkalommal került sor iskolánkban a Veres Péter Irodalmi vetélkedőre. A verseny célja az olvasás népszerűsítése, az 5-6. osztályosok részére versenylehetőség biztosítása és az iskolák közötti kapcsolat erősítése.

Ebben az évben Berg Judit Szélvésztől kergetve című könyvét olvasták el az 5-6. osztályos tanulók.

Nagy örömünkre négy iskola hat csapata tisztelt meg bennünket a jelenlétével. Hajdúszoboszlóról a Bárdos Lajos Általános Iskolából, a Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolából, a Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolából és az Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolából érkeztek az olvasni szerető versenyzők. A mi iskolánkat két csapat képviselte.

A könyv segítségével a tanulók időutazást tehettek a reformkori Pesten és Budán, találkozhattak Petőfi Sándorral, Szendrey Júliával és a reformkor nagyjaival. A regény valós eseményeket dolgoz fel, a helyek és a szereplők is hitelesek , így jól kiegészítette az irodalom és történelem órákon tanultakat.

A zsűriben: Németi Sándorné könyvtáros, Molnár Enikő Ilona igazgatónő és Kedves Tünde a Gönczy Pál Református Általános Iskola pedagógusa értékelték a gyerekek teljesítményét.

A jó hangulatú vetélkedő végén a következő eredmények születtek:

1. Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Sass Seil, Kircsi Zalán, Szabó Zétény

Felkészítő pedagógus: Szemán Erzsébet

1. Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskola

Dancs Amina, Szarvas Eliza, Takács Laura

Felkészítő pedagógus: Arany-Dóró Kitti

1. Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskola

Huszti Alexa, Kerezsi Tímea, Petróczki Panna

Felkészítő pedagógus: Nagyné Varga Judit

A Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola 5. osztályos csapata a 4. helyet szerezte meg. A csapat tagjai:

Mucsina- Hudák Mária, Marosi Zsuzsanna, Tóth Lúciusz Máté

A 6. osztályos csapatunk 5. lett. A csapat tagjai:

Liptai Gréta, Somogyi Fanni, Zsiga Tamás Noel

A délután itt még nem ért véget! Ráadásként Kahoot feladatokat oldottak meg a gyerekek, itt a legjobb a Tempi Borbála csapat lett a Bárdos Lajos Általános Iskolából.

Végül egy könyv alakú tortával zártuk a napot, volt tüzijáték is és sok-sok boldog gyermek és pedagógus!

Köszönjük a Művelődési Ház és a Rickl Antal Vilmos Könyvtár támogatását!

Gratulálunk a győzteseknek és minden versenyzőnek, hiszen egy újabb könyvvel lettek gazdagabbak! Bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk!

Németi Sándorné és Tóth Sándorné szervezők