Az Országgyűlés 2011-ben nyilvánította november 13-át a magyar nyelv napjává, mert 1844-ben ezen a napon vált hivatalos nyelvvé a magyar.
A magyar nyelv napját 2009 óta ünnepeljük. Az ünnepet 2008 decemberében az Anyanyelvápolók Szövetsége találta ki, és időpontjául április 23-át jelölte meg, mivel 2008-ben ezen a napon nyílt meg a Magyar Nyelv Múzeuma. Ám 2011-ben, amikor a parlament az ünnepet törvénybe iktatta, nem ezt a dátumot tartotta meg, hanem egy másikat jelölt ki: november 13-át annak emlékére, hogy 1844-ben V. Ferdinánd magyar király ezen a napon szentesítette a magyar nyelvet hivatalossá tevő törvényt. 1844-ben az Országgyűlés kimondta, hogy a törvénycikk értelmében minden törvényt magyar nyelven alkotnak, az országgyűlés nyelve magyar, az ország teljes területén a hivatalok magyar nyelven kötelesek az ügyintézést végezni, minden iskolában magyar nyelven történik a tanítás.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Anyanyelvápolók Szövetsége közös kezdeményezéséből született ünnepnap az egész Kárpát-medencében lehetőséget teremt arra, hogy a magyar nyelvet évente legalább egyszer középpontba állítsuk. A magyar nyelv napját országszerte kulturális programokkal, megemlékezésekkel, közös versmondással ünneplik
Iskolánkban a felső tagozatosok november 13-án egy játékos nyelvi vetélkedőn vehettek részt. Mielőtt az osztályok képviselői hozzákezdtek volna a fejtörő feladatok megoldásához, felvételről meghallgattuk Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk című írását Sinkovits Imre tolmácsolásában.
Az osztályok képviselői
- 5.a: Fehér Alexandra, Lontsák Gábor, Nádasdi Szabolcs
- 5.b: Bertók Bence, Dobi Kinga, Iski Mia
- 6.a: Erdős Nóra, Kapusi Alex, Katona Konstantin
- 7.a: Posta Bettina, Szatmári Fanni, Takács Nikolett
- 7.b: Boros Emese, Radics Roland, Tikász Sámuel
- 8.a: Kristóf Emese, Németi Noémi, Veress Hunor
- 8.b: Juhász Noémi, Nagy Boglárka, Szatmári Ádám
I. helyezettek
Gratulálunk a csapatoknak!
Molnár Enikő