Egészségvédelmi nap az alsó tagozaton

GalériaFotók

Március 10-én, szombaton iskolába mentünk. Tanítás helyett azonban Egészségnapot tartottunk. Izgalmas és érdekes feladatokat kaptak és oldottak meg tanulóink.

Az 1-2. osztályosok programja a következőképpen alakult:

1. állomás

• szókereső-zöldségekkel rejtvényt fejtenek meg a gyerekek
  • gyurmából elkészítik a megfejtésben szereplő zöldségeket, közben
  • kisfilmet néznek, hallgatnak meg az egészséges táplálkozásról, megfelelő mennyiségű ivóvízfogyasztás fontosságáról.

2. állomás

• találós kérdések gyümölcsökről, zöldségekről, egészséges életmódról, mozgásról
  • gyümölcskosár mozgásos játék játszása csoportban
  • kisfilm megtekintése a mozgás fontosságáról

3. állomás

• kisfilm megtekintése a tisztálkodásról
  • plakátkészítés a tisztálkodásról 4 kiscsoportban

4. állomás

• ismerkedés az egészségügyi ládával
  • beszélgetés: mi a teendő iskolai, otthoni sérülés, baleset esetén
  • játékos sebkötözés

A 3-4. osztályosok ugyancsak 4 állomáson tevékenykedtek, s közben játékos formában elevenítették fel és tanulták meg mindazt, amit az egészséges életmódról tudni kell.

1. állomás: Honfoglaló játék az egészséges életmód témakörében

Az internetes Honfoglaló-játék mintájára már televíziós vetélkedőt is alkottak. Ennek is köszönhető a napjainkban megélt népszerűsége. A tippelős és feleletválasztós kérdéseket az egészséges életmód témakörére szabtuk, a táblára kivetítettük Magyarország térképét a már jól ismert „honfoglalós” grafikával, megalkottuk a csapatokat és indulhatott az izgalmas vetélkedő…

2. állomás: Egészséges táplálkozás

• Az egészséges táplálkozás alapjai, tápanyagok ismertetése és szerepe, táplálkozási piramis. Egészségtudatos vásárlás (TIE videófilmek megtekintése)
  • Zöldségek, gyümölcsök kóstolása
  • Plakát készítése vegyes technikával

3. állomás: Ismerkedés az egészségügyben dolgozók munkájával, mi a teendő sérülés, baleset esetén, az elsősegélynyújtás alapjai, eszközei

• A tisztálkodás, a személyes higiénia fontossága
  • Szituációs feladatok, sebkötözés

4. állomás: Mozgásos feladatok, sorverseny

Az elsősegélynyújtás alapjairól Tóthné Posta Lenke egészségügyi szakápoló tájékoztatta a gyerekeket. Kötöztek sebet, elláttak törött végtagot természetesen mindezt játékos formában. Köszönjük Lencike néninek, hogy ezt a szombat délelőttjét ránk áldozta!

A délelőtt nagyon gyorsan elrepült, a gyerekek élvezték a játékos, rendhagyó tanulást. Ebéd előtt még volt egy kis időnk, így az iskola udvarán álló mentőautóba is betekinthettünk, sőt a mentőápoló egy rögtönzött „idegenvezetést” is tartott.

Tóth Sándorné

GalériaFotók