Olvasási verseny a magyar kultúra napján

Iskolánk a magyar kultúra napja alkalmából olvasási versenyt rendezett. 1989 óta emlékezünk meg január 22-én arról, hogy 1823-ban ezen napon tisztázta le Kölcsey Ferenc nemzeti imádságunkat, a Himnuszt.

A 2017-es év emellett több megemlékezésre is okot ad. Névadónk, Veres Péter 120 évvel ezelőtt született, Szabó Magda írónő születésének 100., halálának pedig 10. évfordulójára emlékezünk.

Az olvasóversenyen ezért a szabadon választott szöveget Szabó Magda egy tetszőleges regényéből hozhatták a gyerekek, míg a kötelező szöveg Veres Péterről, ill. Veres Pétertől származott.

A megmérettetésen induló tanulók alaposan felkészültek. Az izgalomtól néha el-elcsuklott a hangjuk, de ennek ellenére nagyon figyeltek, hogy a helyesen artikuláljanak, ügyeltek a hangerőre, a tempóra és a szöveghűségre. Türelmesen és érdeklődve hallgatták végig társaikat, örültek egymás sikereinek.

Köszönjük nekik, hogy méltó módon emlékezhettünk meg erről a jeles napról.

Molnár Enikő

I. helyezettek

• 4. évfolyam: Kobialka Orsolya 4.a (felkészítő: Tóth Sándorné)
  • 5. évfolyam: Tikász Sámuel 5.b (felkészítő: Molnár Enikő)
  • 6. évfolyam: Juhász Noémi 6. a (Felkészítő: Juhászné Preznánszky Zsuzsa)
  • 7. évfolyam: Dobi Beatrix 7.b (Felkészítő: Molnár Enikő)
  • 8. évfolyam: Botos Ágota 8.a (Felkészítő: Juhászné Preznánszky Zsuzsa)

Fotók

Az olvasóversenyen készült fotók ezen linkre kattintva érhetők el.