Idegen nyelvi témahét

Az idegen nyelvi kompetenciák fejlesztése volt a cél ismét, amikor megrendeztük idén is a témahetet dec. 17-19. Ebben a tanévben a célnyelvi országok kultúráját, sportágait helyeztük figyelmünk középpontjába. A tanulók előzetes feladatként ppt-ket készítettek az országok sportolóiról, zeneszerzőiről, neves irodalmi alakjairól.

Ebben a tanévben a Hőgyes Endre Gimnázium egy angol és német szakos pedagógusa is ellátogatott hozzánk, akik szintén érdekes előadásokat hoztak témáinkkal kapcsolatban.

5-6. osztályban a németesek megismerték és rajzokat készítettek a német mesék és mondák alakjairól. A nyolcadikosok már - érdeklődési körüknek megfelelően- a német pop- és rockzene alakjait is bemutatták egymásnak. A témahetet – mind az angolosoknál és németeseknél – egy játékos vetélkedő zárta, ahol a gyerekek csapatmunka során adtak számot a héten szerzett ismereteikből. Az idei tanévben is lelkesítőleg hatottak a tanulóinkra a feladatok. Köszönjük a részvételt!

Fülöpné Kiss Katalin

GalériaFotók