Helka - Irodalmi vetélkedő

Immár 10 esztendeje, hogy megjelent Nyulász Péter Helka című meseregényének első része, a Burok-völgy árnyai.

Ezt a történetet olvasták el azok a 4-5-6.osztályos tanulók, akik egy vetélkedőn mérték össze tudásukat. A feladatok között volt keresztrejtvény, villámkérdés, szereplők kitalálása. A TOTÓ azokat a helyeket mutatta be, ahol a történet szereplői is megfordultak.

Eredmények:

1. 5.b osztály csapata: Tóth Fruzsina, Szeifert Lili, Virágos Lotti
2. 4.a osztály csapata: Kovács Antónia, Baksa Zalán, Rácz Farkas
3. 6.a osztály csapata: Dobi Zsófia, Katona Karina, Takács Petra
4. 5.a osztály csapata: Borbély Hanna, Czibere Liliana, Haász-Brandt Hanna

Gratulálunk a győzteseknek és valamennyi versenyzőnek!

Érdemes Helka nyomába szegődni és ezeket a helyeket a valóságban is felkeresni! Merre, hová kell menni? Tihanyba, Balatonfüredre, de a többit nem árulom el! Olvassátok el a történetet, aztán mindent tudni fogtok!

Sőt, ajánlom nektek a trilógia másik két részét, a Cipriánt és a Kamort is! Nyári szünetre igazán kalandos és szórakoztató kikapcsolódás!

Tóth Sándorné