Advent második gyertyája

Karácsony a várakozás, a szeretet ünnepe az egész világon. 2. osztályos tanulóink karácsonyi versekkel, dalokkal készülődtek az adventi gyertyagyújtásra. A második adventi gyertya meggyújtására 2017. december 8-án került sor.
A 2. a osztályos tanulók Devecsery László: Karácsonyi éjben, a 2. b osztályos tanulók Gazdag Erzsi: Karácsony című versét szavalták el.

A karácsonyi dalok közül az „Ünnep csillog” c adventi dalt énekelték a gyerekek. Az adventi gyertyát Tóth Zsombor 2. a osztályos tanuló gyújtotta meg, aki a Püspökladányban megrendezett városi szövegértő versenyen 4. helyezést ért el.

December 10-én, a református templomban a vasárnapi istentiszteleten is elmondták a gyerekek az iskolában tanult karácsonyi verseket.

Felkészítő pedagógusok:

  • Kunkli Lászlóné
  • Remenyikné Györfi Judit
  • Karácsonyné Hákli Gyöngyi
  • Szabó Tünde
  • Kiss Ferenc

GalériaFotók

Címke: