Bodonyi tábor - 2. nap

Kedves Szülők, kedves otthoniak!

Fotós villámbeszámolónk második részét tesszük közzé szeretettel. Fogadjátok, mint egy képeslapot!

A fiúk délelőtt egy nemzetközileg ismert és elismert állatpreparátor műhelyét látogatták meg. Papp Szilárd preparátor munkái mellett kedvenc hobbijával, az íjászattal is megismerkedtünk és izgalmas vadásztörténeteket is hallhattunk tőle. A lányok ezalatt a helyi népművészeti múzeumban jártak és a szövéssel ismerkedtek. Szőttek is közösen egy szőnyeget.

Ebédünket abban az étteremben fogyasztottuk, ahol a tegnapi vacsorát is. (Tegnap zöldséglevest és makarónit, ma húslevest és rántott szeletet ettünk.) Ebéd után Parádsasváron egy üveghutát látogattunk meg. Ott megismerkedtünk az üveggyártás folyamatával, megcsodálhattunk, amint a szemünk előtt készülnek a meseszép üvegszobrok: pohár, váza, színes üvegrózsa és liliom, hattyú... A lebilincselő előadás és látvány koronázásaként mi magunk is kipróbálhattuk az üvegfúvást. Életre szóló élmény volt! Tettünk még egy sétát Parádsasváron, fotózkodtunk a gyönyörű kastélynál. (Itt forgatták a Meseautó című film újabb változatát (2000). Az estét a táborban töltöttük.

Az alábbi hivatkozásra való kattintással érhető el az album.

Fotók a második napról