Bábszínházban jártunk

Illik a tánc a farsangnak, minden rongya fityeg annak!

Nagyra nyissák szemeiket, szélesre tárják füleiket, mert ilyet még nem pipált az öregapjuk se! A 2020-as esztendőben, február hónapjának 18. napjától 23. napjáig kiseprűzzük a telet Debrecen városából!

2020.02.18-án a 2. és 3. osztályos gyerekekkel Debrecenben jártunk a Vojtina Bábszínházban. A Maskarádé c. előadást tekintettük meg. Tanúi lehettünk "Konc Király és Cibere Vajda - a bőség és a böjt urai-viadalának" a Vojtina falai között. A táncos lábú figurások bevonták a gyerekeket is a télűző játékokba. Elkápráztattak bennünket a komédiások - a Szeredás, a Kuckó Művésztanya, a Hajdú és a Forgórózsa Táncegyüttes táncosai. A gólyalábas csepűrágók és a tavaszt váró gyerekek elűzték a telet. A meséket, eseményeket nagyon látványosan dolgozzák fel, sok szép színes jelmez felhasználásával. Nagyon szívesen megyünk minden évben a bábszínházba, mert még nem csalódtunk egyetlen előadásban sem. Felnőttnek, gyermeknek egyaránt igazán nagy élményt jelent.GalériaFotók

Kunkli Lászlóné