Vidám vetélkedő a magyar népmese napján

A népmesék örökérvényű bölcsességei, az élet szépségeit és buktatóit bemutató, találékonysággal teli történetei, egy nép mesekincse soha nem mehet ki a divatból, és nem merülhet feledésbe. Ezért a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére 2005 óta - Benedek Elek születésének az évfordulóján – rendezik meg országosan a magyar népmese napját.

Ehhez a mozgalomhoz csatlakozott iskolánk is, és szeptember 30-án egy jó hangulatú mesevetélkedőn vehettek részt a mesekedvelő diákjaink.Az iskolai könyvtárban megrendezett vetélkedőn 9 próbát kellet kiállnia a csapatoknak. A feladatok között szerepelt: totó, lottó, meseírás, keresztrejtvény, szómagyarázat, activity, és lufi pukkasztás is. Persze a mesés finomságok sem maradhattak el.

A jó hangulatú próbatételt az 5. a osztály „Unikornisok” csapata nyerte.Mindenki nagyon jól érezte magát, és már el is kezdtek készülni a jövő évi vetélkedőre, hisz addig még nagyon sok mesét kell elolvasniuk.

GalériaFotók

Bakainé Ruzsányi Adrienn