Tanévkezdés

Kedves Szülők!

Fontos információk a szeptember 1-jei tanévkezdéssel kapcsoltban:

Minden nap, így a keddi tanévkezdés napján is 7.40-től érkezzenek a gyerekek a következő beosztás szerint:

Dózsa György utca felőli nagykapun, az udvaron keresztül az alsós oldalsó folyosón:

• 1.a - 7. terem
  • 2.a - 5.terem
  • 4.a - 8.terem

A kerékpárokat a filagóriában lehet elhelyezni.

A főbejáraton keresztül, a jobb oldali lépcsőn:

• 3.a - 11.terem
  • 3.b - 9. terem

A főbejáraton keresztül a bal oldali lépcsőn:

• 5.a - 13. terem
  • 5.b - 18.terem
  • 6.a - 16. terem

A kistornaterem felőli bejáraton:

• 7.a - 1. terem
  • 8.a - 4. terem

Továbbá

• Az iskolába való belépéskor minden esetben kötelező a kézfertőtlenítés.
  • Kizárólag egészséges, tünetmentes gyerekeket fogadhatunk, így ha bármilyen gyanúja van a szülőknek, ha bármilyen tünetet mutat a tanuló( köhögés, légszomj, nehézlégzés, láz, hidegzázás, izomfájdalom, torokfájás, újonnan kialakult ízérzés- vagy szaglászavar, émelygés, hányás, hányinger, hasmenés ) ne engedjék őket iskolába, és haladéktalanul vegyék fel a kapcsolatot a háziorvosukkal. Betegség vagy annak gyanúja esetén telefonon, majd írásban a Kréta felületen jelezzenek az osztályfőnököknek! Betegség után csak orvosi igazolással jöhetnek újra a gyerekek az iskolába. Utólagos orvosi igazolást nem tudunk elfogadni.
  • Reggeli közös gyülekező, sorakozó nincs. A tanórák közötti szünetben minden osztály csak a számukra kijelölt udvarrészen tartózkodhat.
  • Szerdától minden tanuló reggel a saját osztálytermébe (csoportbontás esetén az órarendnek megfelelően kijelölt tanterembe) érkezik.
  • Kérjük a szülőket, hogy 7. 40 előtt NE érkezzenek a gyerekek az iskolába.
  • Külön igény esetén tudunk biztosítani korai ügyeletet 7 és 7.40 között, melynek helyszíne a Zsibongó, kérem a gyerekeket, hogy abban az esetben ők is a Dózsa György utca felől érkezzenek.
  • Bármilyen szülői igényt a Kréta felület e-ügyintézés menüpontjába töltsék fel a szülők, amennyiben az még nem megoldható, egy emailt írjanak az iskola címére.
  • Az elepi busz 7. 35-kor indul Elepről, és 16 órakor indul vissza.
  • A csengetési rend a következőképpen módosult:

• o. óra 7.15-7.55
    • 1. óra 8.00-8.40
    • 2. óra 8.55-9.35
    • 3. óra 9.50-10.30
    • 4. óra 10.45-11.25
    • 5. óra 11.40-12.20
    • 6. óra 12.35-13.15
    • 7. óra 13.30-14.10
    • 8. óra 14.25-15.05
    • 9. óra 15.20-16.00

Tanévnyitó ünnepség:

Az ünnepségen csak az 1. osztályosok, az osztályfőnökök, és az iskolavezetés vesz részt. Az 1. osztályos tanulókat csak egy szülő kísérheti el a tanévnyitóra. Megkérem a szülőket, hogy a tanulókkal együtt a Dózsa György utca felől érkezzenek, belépéskor fertőtlenítsék a kezüket, és használjanak maszkot.
    A 2-8. osztályosok nem vesznek részt az ünnepségen, ők az osztályteremben gyülekeznek, ahol az osztályfőnök várja őket.
    1-3 óra osztályfőnöki, a 4. órától pedig órarend szerint folytatódik a nap. Az órarendet hamarosan meg lehet tekinteni az iskola honlapján.

Kérjük a szülőket, hogy figyeljenek a tanulók folyadékpótlására, és mindenkinél legyen egy fél literes palack, mivel a poharak megfelelő tisztítására és fertőtlenítésére nincs lehetőségünk. Javasolt, hogy minden tanuló rendelkezzen saját maszkkal, melyet szükség esetén használhat.

Köszönöm a megértésüket és a türelmüket, bízva a tanév zökkenőmentes kezdésében,

üdvözlettel,
    Molnár Enikő