Olvassatok minden nap!

Veres Péter Irodalmi Vetélkedő

Szövegértésből, szövegfeldolgozásból az élen! - Ebben a tanévben minden irodalmi vetélkedőn az első helyen végzett a Nagyhegyesi Veres Péter Általános iskola csapata.

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Ebben az évben Mikszáth egyik leghíresebb művét választottuk irodalmi vetélkedőnk témájául. Április 14-én, immár 9. alkalommal mérték össze tudásukat a tankerület 5. és 6. osztályos csapatai iskolánkban. A vetélkedőre tíz csapat jelentkezett, Hajdúszoboszlóról, Ebesről és Nagyhegyesről.

Csapatneveknek a könyvben előforduló tárgyakat választottuk. Volt a csapatok között fülbevaló, kosár, esernyő, üst, sercika, árvalányhaj, karikagyűrű. Akik olvasták a regényt, tudják, hogy mi volt a szerepük ezeknek a tárgyaknak.

A feladatok között volt keresztrejtvény, totó, villámkérdések, ki mondta kinek, szavak jelentése párosítással, szereplők felismerése.

Az izgalmas verseny végén a következő eredmény alakult ki:

• I. Helyezett: Karikagyűrű csapat - Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola

Csapattagok: Dobi Beatrix, Fülöp Kata, Végh Zsófia

Felkészítő: Kunkli Nóra tanárnő
  • II. Helyezett: Árvalányhaj csapat - Ebesi Arany János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános és Alapfokú Művészeti Iskola

Csapattagok: Csízi Ildikó, Csorvási Réka, Nagy Vivien Lili

Felkészítő: Fézerné Kaszás Mária tanárnő
  • III. Helyezett: Sercika csapat – Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Hajdúszoboszló

Csapattagok: Magyari Anna, Mikó Laura, Tóth Hanna

Felkészítő: Komán Bernadett tanárnő

Az eredményhirdetés után versenyzőkkel elsétáltunk a Községi Könyvtárba, ahol Agárdi Lajos művésztanár képeit tekinthették meg a vendégeink.
A helyezetteknek gratulálunk! Ezen a versenyen mindenki nyert , hiszen az olvasás által gazdagabbak lettetek.

„ Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, kik e műveket írták, beszédbe ereszkednénk, mégpedig válogatott beszédbe, mert csak legjobb gondolataikat közlik velünk.” (Descartes)

Találkozunk jövőre!

Fotók a rendezvényről

A GALÉRIA ezen a linken érhető el.

A verseny szervezői:
Németi Sándorné könyvtáros és Tóth Sándorné