Mesés délután a könyvtárban

Minden év novemberében megrendezi alsós munkaközösségünk a Mesevár- mesemondó versenyt és rajzpályázatot. Szép hagyomány, hogy ezt az ünnepi délutánt az alsós énekkar vezeti fel egy csodás dallal. Idén Weöres Sándor Buba éneke című versét adták elő Feri bácsi gitárkíséretével. Az alsós énekkar szépen csengő dalát Szabó Tünde tanárnő tanította be a gyermekeknek. Így indult a mesés délután.

Már az önmagában nagyon dicséretes, hogy ilyen sok gyermek tanul mesét. Gondoljunk csak bele: a mesét ki kell választani, jó sokszor kell olvasni, hogy szó szerint vissza tudja adni a gyermek. Aztán ha a szövegtudás már rendben, jöhet a hangsúly, a hangerő, az előadásmód stb. gyakorlása. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy sok-sok vendég (felnőttek, gyerekek, zsűri) előtt elő is kell adni a kitűzött időpontban. - Nos, ennek a készülődésnek, megfeszített munkának, izgalomnak szinte nyoma sem volt. A gyerekek örömmel és bátran adtak elő, élték a meséiket. Aki részt vett ezen a délutánon, sok szép mesével találkozhatott. A szülők és a versenyzők mindenkit érdeklődéssel hallgattak.

Ezúton is köszönjük a zsűri áldozatos munkáját. Tudjuk, hogy a felelősségük, a döntéshozataluk bizony nehéz volt. A zsűri tagjai voltak: Kissné Pusztai Ibolya, Németi Sándorné (Babika néni), Juhászné Preznánszky Zsuzsa.

Az esemény házigazdái - mint minden évben - Bali Istvánné (Incike néni) és Tóthné Pinczés Róza (Rózsika néni) voltak.

Gratulálunk minden bátor mesemondónknak. Büszkék vagyunk rátok a talpraesettségetekért, a bátorságotokért, köszönjük a "mesés perceket"!

Az 1 - 2. osztály eredményei

 • I. helyezett Fehér Alexandra 2.a
 • II, helyezett Dobi Kinga 2.b, Fülöp Eszter 2.a
 • III. helyezett Győrfi Kincső 2.a

Az 3 - 4. osztály eredményei

 • I. helyezett Molnár Lívia 4.a
 • II. helyezett Horváth Lili 4.a
 • III. helyezett Arany Balázs 4.a

a Mesevár -rajzpályázat díjazottjai

1 - 2. osztály

 • I. helyezett Fehér Alexandra 2.a
 • II. helyezett Fülöp Eszter 2.a, Iski Mia 2.b
 • III. helyezett Dobi Zsófia 1.a3 - 4. osztály

 • I. helyezett Oláh Gergely Miklós 4.a
 • II. helyezett Katona Konstantin 3.a, Kobialka Orsolya 3.a
 • III. helyezett Baradács Martin 3.a, Molnár Lívia 4.a


További képek a délutánról - ezen a linken

Részletek a mesékből videón