Megyei ötödikek lettünk a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen

"Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben."

Gyermekeink ismét bizonyságot adtak arról, hogy megyei versenyeken képesek előkelő helyeket szerezni. Okot adtak arra, hogy büszkék legyünk rájuk.

2015. november 6-án került sor a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulójára Thököly Imre Kéttannyelvű Általános Iskolában.

Az immár 10. alkalommal megrendezett verseny célja: segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat, eközben pedig összemérhessék tudásukat.

A verseny színvonalát mutatja, hogy külön erre az alkalomra szerkesztett zenével fogadták a résztvevő csapatokat, felkészítő tanáraikat, és a kísérőket, valamint minden diák kapott emléklapot.

Iskolánk felsős évfolyamai egy-egy csapattal képviseltették magukat a körzeti fordulón. Négy fős csapataink lelkesen készültek a megmérettetésre, korábbi évek feladatait megoldva, megbeszélve és egyéni taktikákat kidolgozva.

Mind a négy csapatunk szép eredményt ért el: az ötödik osztály 12. helyen végzett a körzeti fordulóban, hatodikosaink 17-ek lettek, míg a tavaly már szerepelt 8-os csapatunk 22. helyen végzett. Sikeres szereplésnek könyvelhető el, hogy 7. évfolyamos csapatunk meghívást kapott a Derecskén megrendezett hivatalos eredményhirdetésre és díjátadóra, ahol szép és igényes műsor keretében kapták meg a csapatok végleges eredményeiket. Számunkra ez a körzet 7. évfolyamos általános iskolai kategóriában 144 pont elérésével az ötödik helyezést jelentette. Csapatunk minden tagja ajándékcsomagot és oklevelet vehetett át.

Az idei év tapasztalatait felhasználva a csapattagok már most a jövő évi megmérettetésen való sikeres részvételt tervezik.

Gratulálunk az elért eredményekhez!

5. osztály 12. hely

ötödik