Informatika verseny

Február hónap a versenyek, a természettudományok hónapja volt. A matematika és természettudományi vetélkedő után sor került az informatika versenyre is, ahol az 5. és 6. osztályosok mérték össze tudásukat. Két külön csoportban, de ugyanazt a feladatot kellett végrehajtaniuk a versenyzőknek. A feladat egy Paint rajzolóprogrammal készített rajz elkészítése volt. Egy vonatot ábrázoló képet kaptak mintaként a tanulók. Figyelniük kellett az alakzatok méretezésére, elhelyezésére, rajzlap méretének módosítására, a színek beállítására. Mindezt természetesen az adott időn belül kellett megoldaniuk.

A feladatok értékelése során minden apró eltérést illetve helyes beállítást figyelembe véve a következő tanulók értek el helyezést:

5. osztály

  • Vágner Lilien Jázmin 5.b
  • Haász- Brandt Hanna 5.a

6. osztály

  • Dobi Zsófia 6.a
  • Takács Petra 6.a

Köszönöm minden tanulónak a részvételt és a munkáját!

Haranginé Szabó Tünde