II.Kráter Kupa

2015. április 18-án, szombaton második alkalommal mutatták meg a nagyhegyesiek, hogy a közösségek és a támogatók összefogása nemcsak lehetséges, de építő erővel bír, értékeket teremt.

A II. Kráter Kupa olyan futóünnep, melyen az óvodások, az iskolások és a felnőttek egyaránt megtalálják a nekik szóló kihívásokat. Nagyhegyes fiatal nemzedékei amellett, hogy együtt sportolnak, példát kapnak a felnőttektől: a szabadidő eltöltése olyan formát is ölthet, ahol saját korlátaimat feszegetem, mely fejlődésemet szolgálja.

A kiserdei szabadidőpark 500 méteres futópályáján versengtek a gyerekek korcsoportonként és nemenként. A legkisebbek 1 kört, a legnagyobbak már 3 kört teljesítettek. Ez felkészülést is igényelt azoknak, akik dobogóra vágytak, hiszen 500 – 1000 – 1500 métert lefutni és dobogóra állni győztesként bizony ezekben a korosztályokban nem egy egyszerű sprintfutásos feladat. A felkészülés során már célt tűztek maguk elé. A versenyt követően visszaigazolást kaptak a céljaik realitásáról. Majd a felnőtt futamok nézőiként láthatták, hogy bizony 3-5-13 vagy épp 21 kilométerről is lehet mosolyogva célba érni. Mert ki ne irigyelné azt az extázist, mely a félmaratonról célba érkező arcáról tükröződik?

Nem titkolt célja a rendezvénynek, hogy gyermekeink elé pozitív példát állítsunk.

De nem ez az egyetlen cél.

Második alkalommal bizonyosodhattunk meg arról, hogy közösségeink összefogása csodálatos erőt rejt.

• A Nagyhegyesi Futóklub kezdeményezése mellé állt Nagyhegyes Önkormányzata és a Hétmérföldes értékmegtartó és értékteremtő projekt, ez biztos anyagi alapot adott a szervezéshez;
  • a Nagyhegyesi Polgárőr Egyesület versenyzőinkre vigyázott, útvonalaik biztosítását szervezte meg;
  • a Nagyhegyesi Hagyományőrzők finom ebéddel fogadták a megfáradt hosszútávfutókat;
  • Nagyhegyes Község Sportegyesülete mintegy partnerrendezvényként működött közre, hiszen ezen a napon tartották a Bozsik tornát, ahol a közel 200 futballista gyermek szintén bekapcsolódott a futóünnepbe egy-egy futam erejéig;
  • A Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola pedagógusai, eszközei biztos alapot adtak a szervezésben;

Már önmagában ez a példaértékű együttműködés megmutatta, hogy érdemes és jó ügy mellett állunk, azonban az anyagi és tárgyi feltételek megteremtéséhez még szélesebb körű összefogásra volt szükség. Több mint 20 külső támogató állt a kezdeményezés mellé, köztük kiemelt szerepet vállalt

• a REGIO Játékkereskedés, mely az öt gyermekfutam összesen 30 dobogós helyezettjének adott értékes nyereményeket.
  • A II. Kráter Kupa 3 – 5 – 13 és 21 km-es teljesítői az egyedi készítésű kerámia emlékérem mellé mindannyian technikai sportpólót kaptak, ehhez komoly anyagi segítséget nyújtott a MOL.

Számokban röviden így foglalható össze a Futóünnep: 140 sportolni szerető gyermeknek mutatta meg 200 felnőtt futó, hogy ez színtiszta öröm! Nagyhegyesre 29 településről érkeztek futók, hogy megtapasztalják vendégszeretetünket és szertevigyék jó hírünket!

Köszönjük minden nagyhegyesinek és a támogatóinknak!

Jövőre ismételünk!

Gyermekeink eredményei

Óvodások

1. Kun Alex
  2. Bartha László
  3. Nagy Attila

1. Engelhart Dóra
  2. Mózsik Dorka
  3. Hodosi Zsanett

A korcsoportok elosztása nem iskolai osztályonként, hanem az atlétika sportág szabályzata szerint születési évenként kerültek megállapításra.

I. Korcsoport (2006 -2007-2008)

1. Saxinger Jordán

1. Horváth Fanni
  2. Hüse Dorona
  3. Berecz Laura

Nagyon büszkék vagyunk azokra az általános iskolás tanulóinkra, akik a felnőtt távok valamelyikét teljesítették!

3 km-es kategóriában Nádasdi Dorina, Cseke Edina és Kerti Dorina sikeresen teljesített!

5 km-es kategóriában Nagy Máté és Horváth Tamás sikeresen teljesítettek!

Fotók