Hajdú-Bihar legjobbjai között a lányaink

Atlétika Diákoloimpián elért sikereinkről az I. és II. korcsoportban

A Magyar Diáksport Szövetség a teljes körű iskolai sport tehetséggondozás, a sporttevékenységek és sportágak népszerűsítése, valamint a tanulók egészséges életmódra nevelése céljával a 2014/15. tanévben immáron 28. alkalommal hirdette meg az ország valamennyi általános és középiskolájában a Diákolimpiát. Az ebben szereplő tizenöt sportágból az egyik az atlétika, melyet idén április-májusban szervezett meg a Magyar Diáksport Szövetség.

Atlétika Diákolimpia - Városi Döntő

A Városi Döntőnek most is a hajdúszoboszlói Pávai Vajna Ferenc Általános Iskola adott otthont.

Az I. és a II. korcsoportos fiú és leány csapataink április 27-én versengtek. Az I. korcsoportosok 40 m futásban, kislabdahajításban és 50 m szembeváltóban, míg a II. korcsoportos csapatok 60 m futásban, kislabdahajításban és távolugrásban bizonyíthattak.

Eredmények csapatban

 • I. korcsoport leány csapat 1. hely
 • I. korcsoport fiú csapat 3. hely
 • II. korcsoport leány csapat 4. hely
 • II. korcsoport fiú csapat 2. hely

Egyéni eredmények (a 10. helyig)

 • Prém Ferenc I. korcsoport - 1. hely, városi bajnok
 • Krajcsovics Ábel II. korcsoport - 2. hely
 • Vágner Lili II. korcsoport - 2. hely
 • Horváth Lili I. korcsoport - 4. hely
 • Erdélyi Zsolt Roland II. korcsoport - 4. hely
 • Mózsik Petra I. korcsoport - 5. hely
 • Tóth Anna I. korcsoport - 6. hely
 • Pintér Tekla I. korcsoport - 7. hely
 • Bartha Viktória II. korcsoport - 7. hely
 • Iski Mia I. korcsoport - 9. hely
 • Saxinger Jordán I. korcsoport - 8. hely

Atlétika Diákolimpia - Megyei Döntő

Május 6-án, szerdán rendezték a megyei döntőt a debreceni Gyulai István Atlétika Stadionban, melyre az I. korcsoportos leányaink továbbjutottak.

Már önmagában azt is komoly megtiszteltetésként értékeltük, hogy részt vehetünk a megyei döntőn. Hajdú-Bihar megye leggyorsabb futói és legjobb dobói vártak ránk az I. korcsoport lányai között. Célunk az volt, hogy tisztességgel helytálljunk, a lehető legjobb formánkat hozzuk. A versengés során azonban képet kaptunk a többi csapat erőviszonyairól és láttuk, hogy reális esélyünk van a dobogóra. A futószámokban azonnal kitűnt, hogy a Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola lányai a leggyorsabbak! Már csak az volt a kérdés, a többiek vajon mekkorát hajítanak a kislabdával?

Az első három hely igen szorosra sikerült. Büszkék vagyunk a III. helyezésünkre!

Megyei Döntő csapateredmények

 • 1. Petőfi S. Ált. Isk. - Püspökladány - 1009 pont
 • 2. Kazinczy - Debrecen - 995 pont
 • 3. Veres Péter Ált. Isk. - Nagyhegyes - 990 pont
 • 4. Középkerti - Hajdúböszörmény - 913 pont
 • 5. Epreskert - Debrecen - 879 pont
 • 6. II. Rákóczi Ferenc - Berettyóújfalu - 871 pont
 • 7. József Attila - Berettyóújfalu - 850 pont

Külön büszkeség, hogy az egyéni versenyben Horváth Lili 190 ponttal a 4. helyen végzett!

Fotók