Földesi nyelvi tábor 1. nap

TÁMOP 3.1.4./C-14-2015-0034 " Innovatív iskolák fejlesztése" projekt keretén belül " A Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola innovatív iskolafejlesztési projektje"

Kedves Szüleink!

Élménydúsan telt az első napunk. Érkezés után elfoglaltuk a szállást. 3 faház a miénk, mindegyikben két hat személyes szoba fürdőszobával és hűtőszekrénnyel. (Televízió is van a szobában, de azokat nem használhatjuk, mert táborozni jöttünk, nem pedig tévézni.) Délelőtt nyelvi foglalkozásokat tartottunk a szabadban. Délben ebédet hoztak nekünk a táborba. (Karalábéleves és rizseshús. Finom volt, bár még nem voltunk igazán éhesek, mert az otthonról hozott nasi eltöltött sokunkat.) Aztán strand. Majd ellátogattunk egy tájházba, ahol érdekesen mesélt a régi tárgyakról Pécsi Sanyi bácsi. Sok-sok állatot tartanak a feleségével ezen a szép portán. Alkalmuk volt karikás ostorral csergetni is. Ezt követően boltban voltunk, majd visszasétáltunk a táborba és vacsoráztunk (Éhesek voltunk, szépen fogyott a rakott krumpli.) Este daltanulás angolul és németül. Jól szórakoztunk. Az idő is jó volt. Késő este eleredt az eső. Ez bennünket cseppet sem zavar, de Feri bácsi és Roland bácsi sátorban szerettek volna aludni. Most mi lesz velük? :-)

Fotók az első napról