Filharmónia bérleteket kaptunk

Nagyon hálásak vagyunk, hogy Nagyhegyes Község Önkormányzata támogatja 18 gyermek eljutását erre a nagyon értékes koncertsorozatra, melyet úgy állítottak össze, hogy egyszerre legyen tanulságos és érdekes a gyerekek számára, illetve jól illeszkedjenek az iskolai tananyagba.

Az idei évadban elsőként Hegedűs Endre Kossuth-díjas zongoraművész bizonyítja, hogy van, aki nemzetközi komolyzenei karrierrel a háta mögött is ért a fiatalok nyelvén. Ha pedig kedvenc hangszeréről szól, még a gyakorlás hosszú órái is szórakoztatónak tűnnek.

Hegedűs Endre Kossuth-díjas zongoraművész ifjúsági előadása

  • Bach_ Korál a 147. kantátából
  • Mozart: Török induló
  • Beethoven: Für Elise
  • Chopin: b-moll scherzo
  • Chopin: cisz- moll keringő és Desz-dúr keringő
  • Liszt: A Villa d'Este szökőkútjai
  • Liszt: XV. magyar rapszódia "Rákóczi-induló"
  • Bartók. Este a székelyeknél és Allegro barbaro

A Filharmónia Magyarország ajánlójából

Az idei Nemzetközi Katonazenekari Fesztiválon derült ki számunkra, hogy a Debrecen Helyőrségi Zenekar mennyire üdítő gyermek-ifjúsági koncerteket ad. Le is csaptunk rájuk, hogy mindenki hallhassa, ezek a katonák nemcsak masírozni (időnként pedig kerítést építeni) tudnak, hanem egyformán jól értenek a komoly- és könnyedebb irányzatokhoz, no meg az interaktív ifjúsági műsorokhoz.
Időpont: 2016. február

Egy kiállítás képei elevenednek meg a Kodály Filharmónia nagyszerű művészeinek tolmácsolásában. Muszorgszkij megunhatatlan jelenetei: a Tuileriák kertje, a csibék tánca, és persze a kijevi nagykapu most teljes nagyzenekari pompájában szólal meg, elmaradhatatlan kiegészítőjeként az iskolai tananyagnak.
Időpont: 2016. április 25-29.