Elkészülni...Vigyázz...RAJT!

III. Kráter Kupa

Kedves Szülők, kedves gyerekek!

Ideje megkezdeni a felkészülést a III. Kráter Kupa futóversenyre. A korábbi évekhez hasonlóan idén is megrendezzük a felnőtt futamok mellett a korcsoportonkénti futamokat "Gyermek kategóriák" cím alatt.

• 21 km FÉLMARATON férfi és női nyílt kategória
  • 13 km KRÁTER-táv férfi és női nyílt kategória
  • 5 km férfi és női nyílt kategória
  • 3 km férfi és női nyílt kategória
  • Gyermek kategóriák
    • 500 m Óvodás gyermek kategória - 1 kiserdei kör
    • 500 m I. kcs - 1 kiserdei kör
    • 1000 m II. kcs - 2 kiserdei kör
    • 1000 m III. kcs - 2 kiserdei kör
    • 1500 m IV. kcs - 3 kiserdei kör

Hivatalos versenykiírás

fusshegyes.hu

Egyre többen kérdezik, hogy szabad-e a 3 vagy 5 km-es futamon indulni iskolánk tanulóinak? A válasz: igen. Azonban szeretnénk felhívni a figyelmet néhány fontos dologra.

• A kiserdei gyermekfutamon való részvétel mellett is vállalható a 3 vagy 5 km-es kategória.
  • A felnőtt futamokra online kell nevezni a fusshegyes.hu oldalon. A gyermek futamokra az iskolában kell regisztrálni Fülöp Roland tanító bácsinál.
  • A felnőtt futamokon való részvétel komoly felkészülést igényel. Javasoljuk, hogy egy felnőtt hozzátartozó segítse a futásban a gyermeket.
  • A 3 vagy 5 km-es távon szükség van a hosszútávú futás tapasztalataira: a tempót jól kell megválasztani, az erőt okosan be kell osztani, a levegővétel gyakorlatlanoknak problémás lehet.
  • Igyekezzünk felhívni gyermekeink figyelmét, hogy vegyék nagyon komolyan a felkészülést. Legyen a végeredmény siker számukra, nehogy kudarcként éljék meg a szereplést!

Sikeres, sérülésmentes felkészülést kívánunk!