Elemgyűjtés

Ebben a tanévben újra meghirdettük a használt elemek és akkumulátorok gyűjtését. Novemberben megtörtént ezek elszállítása. Tanulóink közül 45-en járultak hozzá a gyűjtéshez, 145 kg veszélyes hulladék gyűjtésével. Minden résztvevőnek köszönjük, hogy munkájával hozzájárult Földünk egészségének védelméhez, megőrzéséhez.

Miért veszélyes hulladék az elem?

A kimerült kémiai áramforrások veszélyes hulladékok, mivel az értékes és hasznosítható komponensek mellett veszélyes anyagokat is tartalmaznak.

A használt elemet nem szabad a szemetesbe dobni, hanem el kell vinni egy gyűjtőhelyekre, és a speciálisan erre a célra készült gyűjtődobozba kell tenni. Ilyen gyűjtődobozt találsz az iskoládban, kisebb és nagyobb boltokban, üzletekben, bevásárló központokban.”

Forrás, bővebb információ: https://www.pontvelem.hu/hasznaltelem-gyujtese-ajandekokert/gyujtheto-elemek

A következő tanulók külön dicséretben részesültek munkájukért:

Veres Bence                     7.a         20,8 kg

Györfi Judit                       4.b         12,2 kg