Az olvasás legyen kaland és szórakozás!

Február 11-én tartottuk iskolánkban az olvasást népszerűsítő versenyt. Rendezvényünkkel megemlékeztünk a Magyar Kultúra Napjárójáról és iskolánk névadójáról Veres Péterről. A versenyzőknek először egy hozott , majd egy idegen szöveget kellett felolvasni pontosan, érthetően, kifejezően. Az ismeretlen szöveget Veres Péter írásaiból válogattuk, a régi kifejezések okoztak gondot az olvasóknak.

Örömmel állapítottuk meg, hogy tanulóink szeretnek és tudnak olvasni. Igazi előadók álltak előttünk és mutatták meg tudásukat. A negyedik osztályosok szerint az is jó volt, hogy meghallgathatták a nagyobbakat és tanultak tőlük. A verseny népszerűségét mutatja a jelentkezők nagy száma, 37-en olvastatok!

Eredmények

4. osztályosok

  • 1. Jónás Lili Janka 4.b
  • 2. Kobialka Tímea Mária 4.b
  • 3. Szilágyi Viktória 4.a

5.-6. osztályosok

  • 1. Takács Dorina 6.a
  • 2. Fülöp Kata 5.a
  • 3. Hüse Boglárka Dalma 5.a

7.-8. osztályosok

  • 1. Hüse Dorina és Németi Nóra 7.a
  • 2. Bogdán Evelin 7.a
  • 3. Juhász Boglárka 8.a

A versenyzők olvasását Kissné Pusztai Ibolya nyugdíjas magyartanár és Németi Sándorné könyvtáros értékelték, köszönjük munkájukat!

Várunk benneteket jövőre is!

Szervezők: Kunkli Nóra és Tóth Sándorné