Április 11. - A költészet napja

Felhívással fordultunk iskolánk tanulói és dolgozói felé, hogy a költészet napján szavaljuk el kedvenc versünket. Az iskola könyvtárában 34 tanuló és 3 magyart tanító felnőtt gyűlt össze, akik versmondásra vállalkoztak. Juhászné Preznánszky Zsuzsa tanárnő megnyitója után a szavalatok következtek. Az esemény bensőséges hangulatban zajlott, teáztunk, kekszet eszegettünk és megzenésített verseket is hallgattunk. A teás poharakra Zsuzsa néni magyar költők nevét írta rá. A szavalók azt is elmondták, hogy miért éppen azt a verset választották, amit előadtak. Legtöbben József Attila és Petőfi verset szavaltak. Hangulatos, kellemes délutánt töltöttünk el a versek társaságában. Egy szép idézet József Attila: József Attila című verséből:

„Igazi lelkünket, akárcsak az ünneplő ruhákat gondosan
őrizzük meg, hogy tiszta legyen majd az ünnepekre.”

Tóth Sándorné, szervező

Fotók a költészet napjáról