Határtalanul!

A Határtalanul! program célja a magyarországi és külhoni fiatalok között személyes kapcsolatok, a részt vevő intézmények között szakmai kapcsolatok kialakulásának elősegítése.

Határtalanul HA-13-01-174

A Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola tanulói fővel és kísérővel 2014 május 21-23 között a „Kalota partján” címmel tanulmányi kiránduláson vett részt Erdélyben a „Határtalanul” pályázat nyerteseként, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma hirdetett meg. Megismerkedtünk Erdély természeti és kulturális kincseivel, nyomon követtük Ady Endre Nagyváradon töltött idejének néhány mozzanatát. Felkerestük az Ady Emlékmúzeumot. Itt rövid irodalomóra keretében megismerkedtünk Ady életével. Megtekintettük Léda lakóházát, az EMKE kávéházat, az egykori Nagyváradi Napló szerkesztőségét, majd sétáltunk a Körös partján. Kolozsvár felé félúton a Károlyi-hágón átkelve eljutottunk Kolozsvárra, ahol Mátyás szobrát, szülőházát kerestük fel. Másnap a kalotaszentkirályi 7. osztályos tanulókkal közös programokban vettünk részt. Megkoszorúztuk Ady emlékszobrát. Az utolsó napon hazafelé végighaladtunk a Tordai-hasadékban. Élményekben gazdagon értünk haza.

Rövid film a kirándulásról

Fotók

A galéria képei ezen hivatkozásra kattintva megnézhetők.

Ajánlott oldalak