TIOP-1.1.1-09/1-2010-0113

„Tanulói laptop program Nagyhegyesen”
TIOP-1.1.1-09/1-2010-0113

A Nagyhegyesi Önkormányzat pályázatokat nyert az elmúlt évek során, mely pályázatok teljesülésére 2011 évben került sor.

A Pályázatokat az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága a Nemzeti Fejlesztési ügynökség, Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program támogatási rendszerén keresztül uniós támogatást nyerte az Önkormányzat az iskolának. Nagyhegyesi Község Önkormányzata a nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskolának,vissza nem térítendő támogatásként 14.201.352,- Ft-ot nyert,„Tanulói laptop program Nagyhegyesen” TIOP-1.1.1-09/1-2010-0113 azonosító számú pályázattal 2010. május 21-én. A pályázati támogatásból az alábbi eszközöket sikerült beszereznünk:

• 102 db. tanulói laptop az előírt oktatási szoftverekkel,
  • 6 db. tanári laptop az előírt oktatási szoftverekkel,
  • 3 db. 10-es tároló,
  • 3 db. 24-es tároló (A tárolók a számítógépek biztonságos tárolására és feltöltésére szolgál).,
  • 6 db. Access Point,
  • 1 db. Router.

A közbeszerzési pályázaton nyertes ALBACOMP RI Rendszerintegrációs Kft, gondoskodott az eszközök beszerzéséről, beszállításáról és a beüzemeléséről, valamint az eszközök használatának betanításáról.A laptopokat és az interaktív táblákat a gyerekek nagy szeretettel, izgalommal fogadták és nagyon szívesen dolgoznak rajtuk,nap mint nap. Elmondhatjuk, hogy a Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola a pályázatok jóvoltából mai kornak megfelelő felszereltséggel rendelkezik.Az órán a világ kitágulhat, hiszen szemtávolságba kerülhetnek időben és térben távoli helyek. A gyerekek az információszerzés olyan, ma már alapvető módjait gyakorolhatják, melyek munkavállalói kompetenciáik részévé válnak. Ez az eszköz és a hozzá tartozó módszer továbbra is csak egy összetevője az órának, melynek irányítója a tanár.

CsatolmányMéret
Fájl tiop-1.1.1-09.docx160.72 KB