Zöldségeket beszélünk?

VITAMINLÁDA - Nem csak beszélünk, esszük is a zöldségeket

Több évre visszamenőleg jó kapcsolatot ápolunk a Szatmári-Ízek Kft-vel. Minden nap gyümölccsel látja el iskolánkat. Ősszel szilvát kaptunk, a tél folyamán mindig jut alma tanulóinknak. Emellett sűrűn kapunk ivólevet, almachipset is.

Most bővült a kínálat

A Szatmári-Ízek Kft. "VITAMINLÁDA" biztosításával szeretné elősegíteni a gyerekek vitaminellátását, amelyet az EU és az FM támogatásával tud megvalósítani 2015 február és március hónapokban, amely az iskolagyümölcs kísérő intézkedése.

A Szatmári-Ízek Kft. és iskolánk közös célja, hogy tanulóink mindennap egészséges zöldségadaghoz jussanak. Megismertetjük velük kóstolás formájában, majd rendszeressé tesszük számukra a sárgarépát, céklát, fejes salátát, uborkát, paradicsomot, paprikát, hónapos retket, karfiolt, karalábét.

Ezzel nincs még vége

Nem csak kóstolunk és rendszeresen fogyasztunk. Minden héten kapnak tanulóink egy újságot, az "Egészség baráti újság"-ot, melyben hasznos cikkek, játékos feladatok segítik elő a tudatos étkezésre nevelést.

Mindehhez már csak az kell, hogy a gyerekek nyitottan fogadják a kezdeményezést, a szülők pedig otthonról támogassák.

Zöldség, gyümölcs a tanteremben