Tanévkezdés előtti információk

Kedves Gyerekek és Szülők!

Mi hiányzik még a nyári bakancslistáról? Sátorozás, hulló csillagok számlálása, családi nyaralás, koncertlátogatás...? Van még egy kis idő. De már nem sok. A leghosszabb nyár is véget ér egyszer. Akkor aztán mindent elmesélhetsz az osztálytársaidnak, beszámolhatsz az élményekről az osztályban. Aztán jöhetnek a komoly célok, melyek felé az eredményes tanulásod lesz az út. Kezdésként összegyűjtöttük a legfontosabb információkat, melyekkel zökkenőmentessé kívánjuk tenni a tanévkezdést.

Tankönyvosztás

Augusztus 28-án, szerdán 12:00 - 18:00 óráig, és 29-én, csütörtökön 08:00 - 14:00 óráig lesz tankönyvosztás. A tankönyvosztáson a szülőnek alá kell írnia az átvételi elismervényt. Mindenki hozza magával a bizonyítványát is. Részletek olvashatók az alábbi táblázatban.

Osztály

Osztályfőnök

Tanterem

1. a

Bokács Ferencné

5.

(fsz., jobb oldali folyosó, utolsó tanterem)

2. a

Kunkli Lászlóné

7.

(fsz., jobb oldali folyosó, első tanterem)

2. b

Remenyikné Győrfi Judit

6.

(fsz., jobb oldali folyosó, középen lévő tanterem)

3. a

Juhászné Beke Andrea

8.

(fsz., jobb oldal, lépcső előtti tanterem)

4. a

Tóth Sándorné

9.

(em., alsó folyosó, utolsó tanterem)

4. b

Postáné Nagy Beáta

11.

(em., jobb oldali folyosó, első tanterem)

5. a

Szabóné Molnár Rita

4.

(fsz., bal oldali folyosó, utolsó tanterem)

6. a

Szabó Tünde

13.

(em., bal oldali folyosó, könyvtár melletti tanterem)

6. b

Csige Imre

16.

(em., bal oldali folyosó, első tanterem)

7. a

Fülöpné Kiss Katalin

17.

(em., bal oldali folyosó, középső tanterem)

8. a

Udvarhelyi Zsolt

2.

(fsz., bal oldali folyosó, fizika terem)

8. b

Haranginé Szabó Tünde

3.

(fsz., bal oldali folyosó, középen lévő tanterem)

Tanévnyitó

Szeptember 2-án 08.00 órától kezdődik a tanévnyitó ünnepség, A 2. ill. a 3. óra osztályfőnöki óra, aztán órarend szerint folytatódik a nap, ezen a napon már lesz napközi és természetesen étkezés is. Az ünnepségen a szülők megjelenése nem elvárt, de mindenkit szívesen látunk. A hétfői órarendet közzétesszük itt a honlapon.

Fontos dátumok a tanévben

A 2019/2020-as iskolai év szeptember 2-án, hétfőn kezdődik, és 2020. június 15-ig, hétfőig tart.

Az első félév 2020. január 24-ig tart majd, az iskolánk január 31-ig értesíti a diákokat és a szülőket a félévi eredményekről.

Tanítási szünetek

• Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. október 25. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap pedig november 4. (hétfő).
  • A téli szünet előtt utoljára 2019. december 20-án (pénteken) kell iskolába menni, az első tanítási nap pedig 2020. január 6-a (hétfő) lesz.
  • A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. április 8. (szerda), a szünet utáni első iskolai nap pedig 2020. április 15. (szerda).

Mérések

• Országos kompetenciamérés: 2020. május 27.
  • Idegen nyelvi mérés a hatodik és a nyolcadik évfolyamon: 2020. május 20.
  • A diákok fizikai állapotának és edzettségének felmérése: 2020. január 8. és április 24. között.