Találkozás a Zöld Mikulással

November végén, már harmadik alkalommal kerestük fel az 1. és 2. osztályosokkal a Hortobágyi Nemzeti Parkot, ahol találkozhattunk a Zöld Mikulással.

Kisvonattal utaztunk ki a Halastavakhoz. Útközben idegenvezető segítségével ismerkedtünk a tájjal, az itt élő állatvilággal. Testközelből láthattunk kócsagot, gémet, sirályt, kárókatonát. Színük, testalkatuk, mozgásuk alapján próbáltuk beazonosítani ezeket a gyönyörű madarakat.

A kisvonat végállomásán lévő házban interaktív mesejelenettel fogadtak bennünket.

Gitárkísérettel énekeltünk, hívtuk a Mikulást, aki meg is érkezett a szép énekszóra. Beszélgettünk vele a természet védelméről, majd mindenki kapott zöld mikuláscsomagot, melyben ajándékok, és édesség is volt.

Ezután kézműves foglalkozáson vettünk részt. Később kimentünk madárlesre és a kilátóban teleszkóppal hattyút, kócsagot figyelhettünk meg.

Az időjárás kissé borongós volt, de ez nem szegte kedvünket, hiszen a természet mindig tartogat meglepetést, szépséget annak, aki érdeklődik iránta.

Fáradtan, de élményekkel telve tértünk haza.

Bokács Ferencné

GalériaFotók