A száz legjobb gimnázium és szakközépiskola

Hasznos lehet az alábbi hír a pályaválasztás előtt álló hetedikes és nyolcadikos tanulóinknak, továbbá minden előrelátó szülőnek, aki felső tagozatos gyermeke jövőjét tervezi.

Múlt hét csütörtökön (okt. 28.) jelent meg a HVG kiadványa az ország száz legjobb középiskolájáról.

Az összesített rangsor első helyén ismét a Fazekas-gimnázium áll, amely kettő - a matematikai képességeket vizsgáló kompetenciamérés, valamint a matematikaérettségi eredménye alapján összeállított - alrangsorban is az első helyet szerezte meg. A lista második helyezettje a budapesti ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, míg a harmadik helyen Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium áll.

A tíz legjobb középiskola

Rang

Intézmény

1.

Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium

2.

ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium (Budapest)

3.

Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium

4.

Lovassy László Gimnázium (Veszprém)

5.

ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium (Budapest)

6.

ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola Hat Évfolyamos Gimnázium (Budapest)

7.

Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola (Budapest)

8.

Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium (Budapest)

9.

Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium

10.

Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola

Az összesített rangsor mellett a kiadvány közli a szakközépiskolák, az egyházi, az alapítványi, a két tanítási nyelvű, a köznevelési típusú sportiskolák és a gyakorlóiskolák rangsorát is, valamint a diákolimpiai eredmények, illetve a biológia-, fizika-, kémia- és informatika-OKTV-n szerzett helyezések alapján összeállított intézményi listát.

A HVG kiadványa az újságárusoknál kereshető, illetve ezen a linken megrendelhető.