Rómeó és Júlia egérbőrben

Az Egerek egy Romeo és Júlia történet, amely a fehér és a szürke egércsaládok között zajlik egy sajtműhelyben. Állatmese, mely észrevétlenül neveli a gyerekeket a jóra, a békés egymás mellett élésre, az elfogadásra, a másmilyenek elfogadására is. A gyermekes családok számára maradandó színházi élményt nyújt a látványos előadás, melyben több színház művészei szerepelnek, és egy példátlan szakmai összefogás eredményeként jött létre. - Így írnak a darabról a Nemzeti Színház oldalán.

Január 28-án, csütörtökön iskolánk elsős és másodikos tanulói látogattak el Debrecenbe a Csokonai Színházba, ahol az - Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot című műve alapján - Egerek című mesejátékot tekintettük meg két részben.

Tanulóinkat nagyon lekötötte az előadás, mely nem csak könnyen követhető, ám szórakoztató és izgalmas történetvezetésével tartotta a gyermekek figyelmét. Az akrobatikus elemek és a fülbemászó dallamok egyaránt megérintették a gyermekeket.

Ajánljuk

Azonos történet bábköntösben 1981-ből

Fotók