Pályaválasztási szülői értekezlet

A pályaválasztás időszaka mindig komoly fejtörést okoz gyereknek, szülőnek egyaránt. A legritkább fordul elő az, hogy a gyerek és a szülő ugyanazon a véleményen van, és határozottan tudják, merre is legyen a tovább… A legtöbben bizonytalanok, és 14-15 éves fejjel eldönteni, hogy mivel is szeretne a gyermek a későbbiekben foglalkozni, bizony nem könnyű feladat. A választás megkönnyítése érdekében a középiskolák különféle rendezvényeket, nyílt napokat, kiállításokat szerveznek, hogy a képzéseiket minél sokoldalúbban tudják bemutatni az érdeklődőknek. Iskolánk is szeretne segíteni a döntésben, így a hagyományokhoz híven ebben a tanévben is megszervezte a tanulóknak és szüleiknek a pályaválasztási szülői értekezletet. November 8-án nyolc középiskola képviselője látogatott el hozzánk, és mutatta be az intézményét, a képzési lehetőségeket, a felvételi feltételeit. Előadásuk során bepillantást kaphattunk az adott intézmény hétköznapjaiba is, milyen szabadidős programokkal, rendezvényekkel színesítik az tanulók magas színtű oktatását. Bízunk benne, hogy mire ki kell tölteni a jelentkezési lapokat, mindenki a számára legjobb döntést tudja majd meghozni.

Molnár Enikő