Pályaorientációs nap Derecskén

2018.10.15.

1-2.osztály

Helyszín: Derecskei Gyümölcsös

A pályaorientációs napon az 1-2. osztály a Derecskei Gyümölcsösben járt.
8 órakor autóbusszal mentünk Derecskére. Útközben megfigyeltük a határban folyó munkákat, az őszi erdőt, őszi tájat. A ragyogó napsütéses időben Derecske főterén tettünk egy sétát. Megnéztük a két templomot és megcsodálhattunk egy régi fazsindelyes parasztházat. Utunk ezután az almáskertbe, gyalogos élménytúrára vezetett. Őszi Kertpedagógiai programon vettünk részt, melynek célja, hogy a gyerekek ne csak megértsék, át is éljék a gyümölcstermesztés hangulatát. Ez a Derecskei Élménypedagógia.

Derecskei Élménypedagógia programja

  • eredeti környezetükben ismerték meg közelebbről a gyümölcsöket
  • látták, milyen alapvető munkálatok zajlanak a kertben
  • felfedezték, mit jelent a növényekkel és állatokkal való összhang
  • megértették a kerti munka és a természet kapcsolatát

Az új ismereteket nagyon sok játékos feladattal sajátították el. A program végén ízletes alma- és gyümölcslékóstoló volt a gyerekek nagy örömére. 14 órakor fáradtan, de rengeteg élménnyel érkeztünk haza.

GalériaFotók