Osztálytermi előadás az 1.a és 1.b osztályokban

Február 19-én délelőtt "MÁTYÁS KIRÁLY DRÁMAÓRA" volt az iskola két elsős osztályban.

A Csokonai színház két művésze Madák Zsuzsanna és Varga Nikolett, Mátyás király korának világába kalauzolta el a gyerekeket. A színészek már az óra elején jó hangulatot és jó kapcsolatot alakítottak ki a gyerekekkel. Felelevenítették, mi minden tudnak már az igazságos Mátyásról! Eljátszhatták hogyan bújt álruhába Mátyás! Hogyan tett igazságot a szegény népet elnyomók fölött. Lehettek a király tanácsadói és adhattak neki tanácsokat, hogyan büntesse meg a nép sanyargatóit.

Aktívak, felszabadultak voltak és szívesen álltak be tanácsadónak, parasztnak, katonának, bírónak.

Nagyon jól érezték magukat a gyerekek ezen a délelőttön.

Köszönjük a Nebuló Alapítványnak a lehetőséget.

Kunkli Lászlóné

GalériaFotók