Öröm-verselés a költészet napján

Iskolánkban a költészet napját a könyvtárunkban egy öröm-verseléssel ünnepeltük.

Az előkészületek során iskolánk tanulói versillusztrációkat készítettek, rajzokkal díszítették aulánk kiállítófalát.

Zsupos József (8.a) klarinétjátéka nyitotta rendezvényünket. Az alsós énekkar két megzenésített verssel lépett fel (József Attila: Rejtelmek, Radnóti Miklós: Bájoló). A zenei hátteret a gitár szakkörös negyedikesek adták. Ezt követően a felső tagozatos tanulók kedvenc verseiket olvasták, szavalták. Majd Feri bácsi és Roland bácsi József Attila - Harmatocska és Weöres Sándor - Tündér című verseit énekelték, gitározták.

A versünnepünk zárása sikerült a leghangulatosabbra. A jelenlévő szülők, gyerekek, pedagógusok, gitárosok együtt énekeltek, majd egy tea és a hozzá tartozó teasütemények fogyasztása közben beszélgettünk. A jelenlévők érdemesnek találták a rendezvényt arra, hogy a következő években szélesítsük, népszerűsítsük.

Felkészítők: Versek: Juhászné Preznánszky Zsuzsa, Molnár Enikő; Énekkar: Szabó Tünde; Gitárszakkör: Fülöp Roland; A műsorban közreműködött: Kiss Ferenc

GalériaFotók