Olvasóverseny

Iskolánkban a magyar kultúra napja alkalmából olvasóversenyt rendeztünk. Egy nappal később, január 23-án bonyolítottuk le a versenyt, amin 4.-től 8.-ig minden évfolyam képviseltette magát.

Nemcsak azt kellett a tanulóknak bebizonyítaniuk, hogy mennyire folyékonyan és szöveghűen olvasnak, hanem azt is, hogy a felolvasás alatt tudnak figyelni a megfelelő hangsúlyozásra is. Hiszen ennek versenynek a felsős győztesei mehetnek a hajdúszoboszlói rendezésű tankerületi Kazinczy Ferenc Szépkiejtési Versenyre.

A versengést nehezítette, hogy a tanulóknak a szabadon választott szöveg felolvasása után még egy idegen szövegrészletet is be kellett mutatniuk a zsűrinek. A gyerekek nagyon ügyesen olvastak, így a zsűrinek most is nehéz dolga volt.

I. helyezést értek el

• 4. évf.: Dobi Kinga (felk.:Fülöp Roland)
  • 5. évf.: Dobi Ábel (felk. Juhászné Preznánszky Zsuzsa)
  • 6. évf.: Tikász Sámuel (felk.: Molnár Enikő)
  • 7. évf.: Németi Noémi (felk. Juhászné Preznánszky Zsuzsa)
  • 8. évf.: Végh Zsófia (felk.: Molnár Enikő)

Gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítő tanároknak!

Molnár Enikő