OLVASOM! ÉRTEM!

2018. november 16-án, immár 14. alkalommal rendezték meg Püspökladányban, a Kálvin Téri Általános Iskolában az Olvasom! Értem! Megyei szövegértő versenyt.

A rendezvényt igen nagy érdeklődés kísérte, a megyéből, sőt a megyén kívülről is érkeztek tanulók, összesen 165-en! Iskolánkat 2. évfolyamtól, 6. évfolyamig tíz tanuló képviselte.

ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ

A megnyitó ünnepségre az iskola zsúfolásig megtelt tornatermében került sor. A vendégeket egy kedves zenész család köszöntötte két dallal, majd Bodó Sándor államtitkár úr és országgyűlési képviselő üdvözölte a jelen lévőket. A megyei versenyt Majosi Pálma a Berettyóújfalui Tankerületi Központ szakmai helyettes asszonya nyitotta meg, méltatva a Kálvin Téri Általános Iskola szerepét. Pató Józsefné intézményvezető asszony a verseny menetét és a kísérő programokat ismertette.

VERSENY

A versenyzők 60 percig írták a feladatlapokat, a téma a család volt. Minden évfolyamon két szöveget kellett elolvasni, majd az ehhez kapcsolódó feladatokat megoldani. A verseny nehézségét jelezte, hogy többen nem tudták befejezni a 10-12 oldalas feladatlapot.

KÍSÉRŐ PROGRAMOK

A vendéglátóink a feladatlapok javítása alatt több programról is gondoskodtak. Lehetett a nyugdíjas tanító nénikkel kézműveskedni, filmvetítésen részt venni, vagy izgalmas előadást hallgatni a családfa kutatásról. Mi a kirándulást választottuk a Farkasszigetre, ahol a méhészek munkájával ismerkedtünk, virág és akácmézet kóstoltunk.

EREDMÉNYHIRDETÉS

Délután 2 órára már tetőfokára hágott az izgalom, izgatottan vártuk a zsűri tagjait és az eredményhirdetést.

Három versenyzőnk is bekerült a legjobb 10 helyezett közé! Nagy volt az öröm, amikor a Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola tanulóit szólították.

Helyezettek:

• 5. hely: Takács Petra 4. o.
  • 8. hely: Rácz Farkas 2.o.
  • 10. hely: Kobialaka Orsolya Diána 6.o.

A versenyen részt vevő tanulók:

• Kovács Antónia 2.o.
  • Czibere Liliana Lara 3.o
  • Tóth Zsombor 3.o.
  • Tóth Panka Sára 4.o.
  • Fülöp Eszter 5.o.
  • Dobi Kinga 5.o.
  • Dobi Ábel 6.o.

Gratulálunk minden versenyzőnek! Büszkék vagyunk Rátok!

A beszámolót készítette: Tóth Sándorné