Mesebeli délután a könyvtárban

Mesevár Mesemondó Verseny

Alsós tanulóink példaértékűen meséltek ma délután. Meglepő volt már önmagában az is, hogy milyen sokan vállalták a nyilvános szereplést tanulók, tanárok és szülők előtt. A zsűri azonban azt is kiemelte, hogy a gyermekek milyen pontos szöveghűséggel adták elő meséiket, melyek olykor igen terjedelmesek voltak. Julika néni így zárta a délutánt: "Kedves gyerekek! Itt a legnagyobb győztesek mi vagyunk, zsűritagok, hiszen mi kaptuk Tőletek a legtöbb és legszebb ajándékokat: a meséiteket."

A verseny színvonalasra sikerült. Mégis, muszáj volt a zsűrinek döntést hoznia. A helyezettek megállapításakor figyelembe vették első sorban az előadó szövegtudását, a hangsúlyozást, a hangerőt, az előadásmódot, a nézőkkel való kapcsolattartást is - mondta Nórika néni, aki az értékeléskor hosszasan dicsérte a mezőnyt. Azt is hozzátette, hogy a zsűri tagjai teljes egyetértésben hozták meg döntésüket. Ez azonban azt is jelentette, hogy a 3-4. osztályos korcsoportban különdíjat is osztottak, mely eredetileg nem volt betervezve.

Eredmények

A mesemondó verseny díjazottjai

1-2. osztályosok

 • I. helyezett: Dobi Ábel 2.a
 • II. helyezett: Fülöp Eszter 1.a
 • III. helyezett: Kobialka Orsolya 2.a

3-4. osztályosok

 • I. helyezett: Molnár Lívia 3.a
 • II. helyezett: Nagy Boglárka 4.b
 • III. helyezett: Kerti Dominik 3.b
 • Különdíjas: Kobialka Tímea 4.b

A rajzverseny díjazása a Mesevár Mesemondó Verseny eredményhirdetésével együtt volt, hiszen hagyományaink szerint e kettő esemény összefonódik.

A Mesevár Rajzverseny eredményei

A rajzverseny díjazottjai

1-2. osztályosok

 • I. helyezett: Kobialka Orsolya 2.a
 • II. helyezett:
  • Erdélyi Angéla 2.a
  • Fülöp Eszter 1.a
 • III. helyezett: Iski Mia 1.b

3-4. osztályosok

 • I. helyezett: Németi Noémi 4.a
 • II. helyezett: Nagy Boglárka 4.b
 • III. helyezett:
  • Szathmári Fanni 3.a
  • Simon Benjamin 4.b

További képek az eseményről

>>GALÉRIA