LEGO robotika

Tervezés és programozás játszva

Játéknak tűnik, ám a diákok észrevétlenül tanulják és gyakorolják a vezérlések logikáját, az algoritmusokat, a szenzorok adatfeldolgozását, és beavatkozó jelek létrehozását. Észrevétlenül használják a matematikában, a geometriában, a fizikában, a biológiában is tanított ismereteket. Ha meg még nem tanulták, hát tapasztalati úton szereznek ismereteket. Hát nem kiváló?!

A nyelvtudás mellett a programozás és a robotika magabiztos ismerete is az elvárt ismeretek sorába kerül. Több európai országban már köztelező tárgyként szerepel az oktatásban.

Idén is szakkör keretében folytatjuk a LEGO robotikát, immár Végh László vezényletével. 2 db robotot kölcsönkaptunk az NI-tól a 2019/2020-as tanévre is. Reméljük, sikerül iskolánknak saját robotokat is beszerezni a közeljövőben. Keressük a lehetőségeket, a pályázatokat.

Végh László