Kutyás bemutató az iskolában

Hajdú Speciális Kutató-Mentő Egyesület

Nem mindennapi élményben részesültek április 13-án, szerdán délután tanulóink. A Nagyhegyesi Polgárőr Egyesület kezdeményezésének köszönhetően megismerkedhettek a Hajdú Speciális Kutató-Mentő Egyesület alapítójával Lukács Péterrel és kolléganőjével, akik magukkal hozták két mentőkutyájukat is.

Fegyelmezett, katonás stílusban tartotta az előadást és a bemutatót Péter bácsi, de a téma komolysága ezt bizony meg is kívánta. Tanulóink megismerkedtek a speciális mentők összetett és komoly kontrollt igénylő munkájával. A tűzesetekről, a romok alól mentésről, a hegyi mentésről szereztek hasznos és érdekes információkat. Közben láthatták munka közben azt a belga juhászkutyát (Cooper) és társát (Zserbó), aki a megyében egyedüliként nemzetközi mentőkutya minősítéssel rendelkezik. Sőt, a romok alól való kimentést is bemutatta egy-egy jól elrejtőzött gyermekkel Cooper. (Nagyon gyorsan rátalált a "bajba jutott" személyekre - Prém Feri, Csergei Ildikó)

Persze a legnagyobb élmény mégis az volt, amikor a bemutató végén megsimogathatták a gyerekek Coopert és Zserbót.

Ezúton is köszönjük a Nagyhegyesi Polgárőr Egyesületnek, hogy segítettek ennek a nagyszerű programnak a létrehozásában!

A fotóalbum ezen a linken érhető el.

A Hajdú Speciális Kutató-Mentő Egyesület Facebook profilján itt találhatók még képek.