Kultúrdélután a 6.b osztályban

Egy ártatlan dobolás ujjakkal a matek órán … és már szinte kész is a terv. Szervezzünk zongora estet, de akkor mi lesz a többi zenész palántával? Módosítunk zenei estre, de akkor azok a gyerekek mit csináljanak, akik nem játszanak semmilyen hangszeren. Néhány „átszervezés” után végre kész a terv: Kultúrdélutánt tartunk az osztályban. Minden gyereknek van ideje felkészülni, akár gyakorolni a már meglévő tudását, akár új produkcióval felkészülni a délutánra.

GalériaFotók

A megvalósításra május 9-én került sor. A szereplő gyerekek már délelőtt nagyon izgatottak voltak, alig várták, hogy végre elérkezzen a délután. A fellépők közül Kerekes Tamás volt az első, aki már rutinos előadónak számít, hiszen az évek alatt szintetizátoron, majd zongorán is megmutatta már tehetségét többszáz ember előtt is. És jelenleg már dobolni is tanul. A következő előadónk Czipter Natália volt, aki az előadása után beismerte, hogy nagyon izgult, és mégis ügyesen játszott a szintetizátoron. Ezután Radics Roland előadásában egy verset hallgattunk meg, majd Tikász Sámuel részleteket olvasott a Kettőnk titka című könyvből. Boros Emese és Mózsik Petra klarinétjaikon egy duettet adott elő. A gyerekek közül utolsó fellépőként Tóth Anna mazsorett tudását csodálhattuk néhány percben. És végül persze én sem maradhattam ki, az általam tanult kártyatrükkökkel zártuk a délutánt. Gulyás Milán kürt előadását pedig osztályfőnöki órán hallgattuk meg néhány nappal később.

A gyerekek emléklappal, pozitív élményekkel lettek gazdagabbak ezen a délutánon.

Haranginé Szabó Tünde

Osztályfőnök