A kreativitás dicsérete Nagyhegyes ünnepén

Nagyhegyes idén ünnepli fennállásának 65. évfordulóját.

Az idei Kulturális Hetet Bajusz Istvánné polgármester asszony nyitotta meg a Rendezvényházban, ahol a 65 éves települést bemutató kiállítás nyílt, és sor került „ A mi Nagyhegyesünk” gyermekrajz-pályázat díjátadójára is.

Az ünnepélyes díjátadó alkalmából bemutattam a beérkezett festmények világát és értékeltem a pályázat jelentőségét.

"A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.” - Albert Einsten

A világhírű tudós a képzelet, a kreativitás jelentőségét emeli ki. Puszta tudás birtokában csak egy kis terület okosai tudunk lenni. A jövő viszont a kreativitás embereié.
Díjazott alkotások előtt vagyunk. A végtelenbe nyúló képzelet fátylán jelennek meg a mi 65 éves Nagyhegyesünk képei.
„A mi Nagyhegyesünk” rajzpályázatra közel 100 alkotás érkezett be. Ezek között nagyon sok személyes kedvencem van nekem is.
Itt most csupán a 16 díjazott alkotás fér el. De gyönyörű, számomra és nagyon sokak számára nagyon kedves alkotásokat foglal magába a most díjazásban nem részesülő, majd a közeljövőben, a könyvtárban kiállításra kerülő festmény mennyiség is.
A rengeteg gyönyörű munkával igazán megnehezítették a gyerekek a háromtagú zsűri munkáját.
Dr. Kovács Gergely jegyző úr, Kokas Csilla a Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola tanára illetve a Kadarcsi Művésztelep tagja és Kunkli Gyuláné Marika néni kiváló munkát végeztek.
Fantasztikus gyermekmunkákat választottak a díjazott alkotások közzé.
Szabó László a világhírű hajdúszoboszlói származású szobrászművész mondta: Ha tudni akarod, milyen a világ, nézd meg a gyerekek rajzát!
Tekintsük meg milyennek mutatják a díjazott alkotásokon a gyerekek a 65 éves Nagyhegyest!
Legtöbb gyermeket a kiserdő fogta meg.
Illetve a Rickl-kúria, vagyis a könyvtár is sok gyermekrajzon képviselteti magát.
Sokan rajzolták az Önkormányzatot és számukra fontos intézményeket: az óvodát, és az iskolát, a templomot. Van aki a Kadarcsi Csárdát választotta témául.
Nem látszik itt, de készült rajz a Kráter-tóról és a Daru-tóról. Bemutatták a gyerekek a Kráter-tó születését jelentő gázkitörést is.
A 65 éves Nagyhegyes a gyermekrajzokon színes, attraktív és örök fiatal.
Kívánom, hogy településünkre legyenek ezek a jelzők igazak a jövőben is.”

A díjak várva-várt alakulását Dr Kovács Gergely jegyző úr ismertette.

Óvodások

• 1. hely: Cseke Kincső
  • 2. hely: Cseszneg Luca Anna
  • 3. hely: Katona Klementina

1-2. osztályosok

• 1. hely: Katona Karina
  • 2. hely: Nemes Márkó

3-4. osztályosok

• 1. hely: Fehér Alexandra
  • 2. hely: Nyikos Mátyás
  • 3. hely: Katona Konstantin

5-6. osztályosok

• 1. hely: Balogh Virág
  • 2. hely: Posta Bettina
  • 3. hely: Molnár Lívia

7-8. osztályosok

• 1. hely: Posta Roland
  • 2. hely: Botos Ágota
  • 3. hely: Tóth Zoltán

Nagyhegyes Község Önkormányzata Különdíjában részesült: Dobi Kinga 3. osztályos tanuló.

Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola Különdíjában részesült: Kovács Dorka 3. osztályos tanuló.

A népes hallgatóság előtt, boldog díjazott gyerekekkel, a budapesti Guisto vonósnégyes szakavatott játékával, múltidéző fényképek, gyönyörű gyermekrajzok, festmények között igazán méltó módon kezdte meg Nagyhegyes a példaértékűen tartalmas ünnepségsorozatot.

Agárdi Lajos