Kincskeresők

Ha egy jó könyvet először olvasok, az éppen olyan, mintha új barátot szereznék, s ha egy könyvet, amelyet ismerek, újra elolvasok, mintha régi baráttal újra találkoznám.

/Oliver Goldsmith/

2020. január 15-én, a 4. osztályosok két csapattal képviselték iskolánkat a Pávai Vajna Ferenc Általános Iskolában rendezett területi Kincskereső irodalmi vetélkedőn.

Ebben az évben Szigeti Kovács Viktor: Lúna gyermekei című könyvét kellett elolvasni a tanulóknak. A kisregény elsősorban szépirodalmi alkotás, egy gólyacsalád életét és költözését követte nyomon. A versenyen 8+2 feladat megoldása várt a gyerekekre. Nagyon izgalmas volt ez a délután. Végül 11 csapat közül a következő helyezéseket értük el.

Eredmények

• I. Gönczy Pál Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, 4. évfolyama
  • II. Arany János Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, 4. évfolyama
  • III. Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola, 4. évfolyam

csapattagok:

• Czibere Liliána
  • Borbély Hanna
  • Szabó Dávid

Felkészítő tanító: Tóth Sándorné

• V. Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola, 4. évfolyam
      csapattagok:
      • Tóth Fruzsina
      • Szeifert Lilien
      • Virágos Lotti

Felkészítő tanító: Tóth Sándorné

Gratulálunk a gyerekeknek és a továbbiakban is jó könyveket és jó olvasást kívánunk!

Tóth Sándorné