Kedves ifjú polgárőrök és érdeklődők!

Ha úgy érzed, van benned elég nyitottság és segítőkészség, akkor gyere és ismerkedj meg a Nagyhegyesi Ifjú Polgárőrökkel!

Szerdán (december 6-án) délután háromkor (15:00) az iskolával szemben a kerékpárúton ismét ajándékozó akciót rendez a Nagyhegyesi Polgárőr Egyesület és a rendőrség. Mivel megérkezett a tél, hamarabb sötétedik, gyakran ködös az idő, többet kerékpároznak településünkön rossz látási viszonyok között a lakosok. Úgy vigyáznak rájuk a biztonságunkra ügyelő szervek, hogy ellenőrzik a kerékpárok felszerelést, különös tekintettel a fényforrásokra és a fényvisszaverő eszközökre. Ebben az akcióban többen kapnak majd ajándékba ilyen eszközöket.

Ha szívesen részt vennél te is ebben akcióban, esetleg ismerkednél az ifjú polgárőrség munkájával, akkor téged is szívesen látnak ezen az eseményen. Gyülekező az iskola aulájában 15:00-kor a Nagyhegyesi Polgárőr Egyesület vezetőjénél, Fehér Attilánál. A program várhatóan 16:30-kor ér véget.

Miért jó az ifjú polgárőrség?

  • közösséget ad és értékrendet
  • biztonságot nyújtasz otthonunknak
  • szervezett, irányított tevékenységekben vehetsz részt
  • hasznos ismereteket ad
  • több érdekes és értékes programban részt vehetsz (kiállítások, versenyek, táborok, előadások, oktatások)
  • elsősegélynyújtást is tanulhatsz
  • nyaranta közös táborozáson vehetsz részt
  • önkéntességre, önzetlenségre, szakértő segítségnyújtásra nevel