Hőseinkre emlékeztünk

1849. október 6-án végezték ki Aradon az 1848-49. évi szabadságharc 13 honvédtisztjét, Pesten pedig ugyanezen a napon hajtották végre a gróf Batthyány Lajos egykori miniszterelnökre kiszabott halálos ítéletet. A bécsi forradalom évfordulójára időzített kivégzéssorozat a levert szabadságharc utáni megtorlások tetőpontja volt, amiről a magyarság évről évre nemzeti gyásznap keretében emlékezik meg.

Iskolánkban a mai évben rendhagyó módon emlékeztek meg a tanulók. Osztályfőnöki óra keretében beszélgetéssel, PPT-vel, filmjelentekkel, kiselőadásokkal tisztelegtek az osztályfőnökök és gyerekek az aradi vértanúk előtt.

Őszi napnak mosolygása,

Őszi rózsa hervadása,

Őszi szélnek bús keserve

Egy-egy könny a szentelt helyre,

Hol megváltott - hősi áron -

Becsületet, dicsőséget

Az aradi tizenhárom. (Ady Endre: Október 6.)

GalériaFotók

Címke: